Riedel Sklenice Bordeaux Grand Cru Black and White Twisted Fatto a Mano

Riedel Sklenice Bordeaux Grand Cru Black and White Twisted Fatto a Mano

ZNAČKA: Riedel

Cena: 1990.00 CK

Unikátní sklenice s ručně vyrobenou černo-bílou kroucenou stopkou.

Sklenice Bordeaux Grand Cru Black and White Twisted je novinkou roku 2017 z kolekce Fatto a Mano, což v překladu z italštiny doslova znamená "ručně vyrobené". Rakouská firma Riedel se v této kolekci inspiruje tradičními italskými technologiemi práce se sklem, které s péčí a precizností realizuje ve svých sklárnách.

Na jedné straně je na této sklenici jasně patrný otisk tradice, na straně druhé si zachovává rysy tolik typické pro značku Riedel: specifický tvar těla podle jednotlivých odrůd vína, velmi jemné, tence foukané stěny, čistota tvarů bez nadbytečného zdobení a elegantní štíhlá stopka.

Sklenice tvaru Bordeaux Grand Cru byla poprvé vytvořena již v roce 1959.

Mohlo by se zdát, že velikost těla sklenice působí poněkud nadsazeně, avšak opak je pravdou. Tvar Bordeaux Grand Cru nebyl navržen jako pouhý designový výstřelek, ale jeho úmyslně velkorysý objem umožní skvělým vínům z oblasti Bordeaux zdůraznit jejich specifické charakteristiky. Dá tak vyniknout plné hloubce současně populárních vín založených na odrůdách Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc a Merlot.

Soudobé techniky vinného kvašení umožňují vinařům koncentrovat hrozny do té míry, že mladá vína podávaná v menších sklenicích se mohou zdát jednorozměrná, tříslovitá, s velmi dřevitou chutí. Sklenice tvaru Bordeax Grand Cru však jak mladým, tak i zralým vínům umožňuje dýchat a rozvinout všechny vrstvy buketu i plné spektrum vůní.

Vychutnejte si své víno naplno. Jemná, hedvábná, sametová textura vína, kterou pocítíte na patře, je intenzivnější. Delší zakončení vína lehce propojuje aciditu s plnými, sladkými tříslovinami. Majestátně strukturovaná vína se mohou předvést v celé své komplexnosti a delikátnosti.

Sklenici s tělem o objemu 860 ml byste nikdy neměli zcela naplnit; doporučujeme maximálně 150 ml vína.

Sklenice Bordeaux Grand Cru Black and White Twisted Riedel doporučujeme na:

 • Bordeaux (červené), Brunello di Montalcino
 • Cabernet franc, Cabernet- Sauvignon, Domina
 • Fronsac, Graves rouge, Listrac
 • Merlot, Médoc, Margaux, Moulis
 • Pauillac, Pomerol, Sangiovese, Sangiovese - Grosso
 • St. Emillon, St. Estéphe, St. Julian
 • Edice Fatto a Mano Black and White Twisted

  V rámci nové kolekce sklenic Fatto a Mano nabízí Riedel speciální edici Black and White Twisted s kroucenou stopkou. Výroba designově unikátního stonku vyžaduje maximálně precizní práci sklářů s výjimečnými dovednostmi.

  Každá sklenice je individuálně balená v dárkové krabici.

  V edici Black and White Twisted nabízíme specificky tvarované sklenice v následujících variantách:

 • Bordeaux Grand Cru
 • Burgundy Grand Cru
 • Old World Pinot Noir
 • Cabernet/Merlot
 • Old World Syrah
 • Oaked Chardonnay
 • Riesling/Zinfandel
 • Champagne
 • Kolekce Fatto a Mano

  Fatto a Mano – v překladu z italštiny doslova znamenající "vyrobeno ručně". Výroba této nové série je založena na tradičních metodách italských sklářů z okolí Benátek a zachovává si tak nádech půvabu sklářské manufaktury s bohatou tradicí.

  Georg Riedel, představitel 10. generace značky, si dal za cíl prostřednictvím kolekce Fatto a Mano docílit barevné oslavy podávání vína ve vší jeho kráse. Unikátní stonky nejen lahodí oku, ale při dotyku přímo cítíte lidský aspekt do nich vložený během ruční výroby.

  Sklenice z kolekce Fatto a Mano jsou kromě edice Black and White Twisted dostupné i v edici se štíhlou, vysokou, barevnou stopkou (set bílá, černá, žlutá, červená, zelená, modrá).

  Riedel Sklenice Bordeaux Grand Cru Black and White Twisted Fatto a Mano e-shop >>


  Zákazníci prohlíželi také:
  Nachtmann Whisky set 7 kusů Aspen

  Nachtmann Whisky set 7 kusů Aspen

  Whisky set 7 kusů Aspen, Nachtmann obsahuje: 6x sklenice na whisky Aspen, Nachtmann 1x dekantér na whisky se zátkou Aspen, NachtmannSvého nápoje se díky setu křišťálového dekantéru se zátkou a šesti sklenic na whisky Aspen již nebudete chtít vzdát. Dekantér na whisky je skvělou volbou pro s.. info >>
  Riedel Sklenice Rheingau Sommeliers

  Riedel Sklenice Rheingau Sommeliers

  Na základě svého charakteru se bílá vína ze severních vinařských oblastí (Moselsko, Porýní, Franky, Weinviertel) v tomto tvaru sklenice uplatní výjimečně dobře. "Mladá" (lehká - suchá) vína s vyšší kyselostí a delikátní ovocnou chutí se díky tomuto vysoce estetickém tvaru se "spojlerem kyselosti" (okraj sklen.. info >>
  Riedel Sklenice na ročníkové Champagne Sommeliers

  Riedel Sklenice na ročníkové Champagne Sommeliers

  Série SOMMELIERS: Ve spolupráci s italským sdružením sommeliérů A.I.S. (Associazione Italiana Sommeliers) představil Claus Riedel roku 1973 v Orvietu první sérii sklenic pro znalce. Série obsahuje 10 různých velikostí. Od této chvíle se svět vín od základu změnil. V různých regionech a na různých kont.. info >>