Riedel Sklenice Single Malt Whisky Sommeliers

Riedel Sklenice Single Malt Whisky Sommeliers

ZNAČKA: Riedel

Cena: 2195.00 CK

Od Campbell Destillers ze skotského Highlands nám přišlo pozvání, abychom pro jejich produkty Edradour a Aberlour vyvinuli sklenici. Single Malt, nápoj s dávkou individuality, vyráběný podle mnohaleté tradice a dozrávající v sudech nejrůznějšího původu.

Whiskey Highland, Lowland, Islay nebo Irish Malt se vyrábí ze 100% ječmene, který trvale definuje osobnost whiskey. Přestože chuťově se velmi různí, sklenice Riedel single Malt Whiskey je obzvláště vhodná k tomu, aby prezentovala jejich ječný charakter.

Převážně se používají číše, které Single Malt s jejími drobnými nuancemi nemohou vyhovět. Skotové nedají dopustit na přidání trošky vody, ten podle nich aroma nechá lépe vyznít a docílí tak měkkých kompaktních chuťových nuancí. Náš cíl proto zněl jasně: sklenice Riedel Single Malt musí dosáhnout stejného efektu i bez "zředění" koncentrace a dále zdůraznit původ skotské klasiky, aby ji nebylo možné zaměnit s koňakem.

Je nám známo, že štíhlý, vysoký základní tvar zjemňuje ostrost alkoholu. Pro doladění jsme vyrobili mnoho různých prototypů, lišících se průměrem a výškou. Rozšířený okraj sklenice je známý tím, že podtrhuje ovocné aroma a alkoholu ubírá na ostrosti. Konečné dolaďování proběhlo v Highlands u Aberlour pod vedením palírenského mistra a zástupců managementu.

Z velkého počtu možností byl vybrán jediný tvar jako bezvýhradně ideální. Sklenice Single Malt Whisky Sommeliers podtrhuje sladkost a křehce krémovou chuť Single Malt. Pouze v dochuti tento nový tvar ukazuje sílu alkoholu.

Sklenice Single Malt Whisky Sommeliers Riedel doporučujeme na:

 • Single Malt Whisky
 • Whisky, Whiskey
 • Série SOMMELIERS:

  Ve spolupráci s italským sdružením sommeliérů A.I.S. (Associazione Italiana Sommeliers) představil Claus Riedel roku 1973 v Orvietu první sérii sklenic pro znalce. Série obsahuje 10 různých velikostí.

  Od této chvíle se svět vín od základu změnil.

  V různých regionech a na různých kontinentech se dnes produkují vína, která tehdy neexistovala nebo byla zcela neznámá. Proto ve vývoji série Sommeliers dále pokračoval syn Georg Riedel, až se Sommeliers stala rozsáhlou „vitrum-vinotékou“ na nejvyšším stupni technického vývoje.

  V roce 1991 Robert Parker, redaktor časopisu Wine Advocate napsal: "Nejlepší sklenice jak z technického pohledu, tak z pohledu maximálního požitku jsou ty, které vyrábí firma Riedel. Efekt, který tyto sklenice dodávají kvalitnímu vínu, je skutečně mimořádný. Nemohu dostatečně vyjádřit, jak velký rozdíl to je."

  Díky celosvětové poptávce představuje dnes série Sommeliers absolutní špičku mezi sklenicemi na víno a je nejúspěšnější ručně foukanou sérií sklenic na světě. Každá sklenice je vyrobena samostatně: vrchní část vyfukujeme ve formě, stopka a základna jsou tvarované ručně podle výrobních metod vyvinutých již na počátku našeho letopočtu.

  Skláři při práci využívají svůj talent, jejich schopnosti a pečlivost jsou základním předpokladem pro to, aby sérii sklenic Sommeliers vtiskli řemeslné zpracování, jaké zákazníci očekávají. Sommeliers jsou vyráběny ze skla s více jak 24% obsahem olova.

  Riedel Sklenice Single Malt Whisky Sommeliers e-shop >>


  Zákazníci prohlíželi také:
  Eva Solo Sklenice na víno Riesling

  Eva Solo Sklenice na víno Riesling

  Štíhlá sklenice na víno určená pro bílá suchá minerální vína, např. Ryzlink z oblasti severní Francie, Rakouska a Německa. Série sklenic Eva Solo z ručně foukaného skla byla navržena ve spolupráci s vinaři tak, aby přenesla do popředí všechny nuance chuti. Každý kus byl designován s úmyslem pomoci vínu proje.. info >>
  Nachtmann Set 4 sklenic na whisky Punk

  Nachtmann Set 4 sklenic na whisky Punk

  4 kusy v baleníSet 4 kusů sklenic na whisky Punk německého výrobce Nachtmann ocení milovníci kvalitních nápojů a odvážného designu. Série Punk popírá tradiční představu křišťálu a potvrzuje, že zpracování tohoto materiálu se může vyvíjet moderní cestou tvorby vysoce funkčních produktů. Sklo troufaléh.. info >>
  Riedel Sklenice ProseccoChampagne O-Riedel

  Riedel Sklenice ProseccoChampagne O-Riedel

  V roce 2006 představila společnost Riedel neformální sklenici na šampaňské a šumivá vína ze série "O", která je nyní přetvořena na více elegantní, ale stále velmi ležérní sklenici. Koneckonců, každý den se najde dobrý důvod k oslavě... Stejně jako u všech sklenic na víno doporučuje Riedel naplnit sklenici po.. info >>