Riedel Výhodný set sklenic Riesling Grand Cru Sommeliers

Riedel Výhodný set sklenic Riesling Grand Cru Sommeliers

ZNAČKA: Riedel

Cena: 2615.00 CK

Stuart Pigott, anglický novinář specializující se na víno, si splnil svůj sen. Pro turné po světě byly pečlivě vybrány nejlepší ryzlinky ročníku 1990 (mimo suchého pozdního sběru).

Poté, co díky rozšíření po celém světě dominovala představám o ideální chuti odrůda bílého vína chardonnay, měli novináři v Paříži, Londýně a New Yorku poukázat na kvality ryzlinku. K tomu však byla zapotřebí vhodná sklenice.

Riedel zaslal návrhy ze stávajícího sortimentu a volba padla na sklenici na víno, původně navrženou pro odrůdu sangiovese (Chianti). Pigott a pěstitelé vína tento tvar po ochutnávkách z nejrůznějších sklenic prohlásili za ideální. Zvlášť velký dojem na ně udělala pro tuto odrůdu typická, jednotvárná intenzita vůně (broskvová), kterou se ryzlinky v gradaci pozdního sběru v této sklenici projevují.

Díky vysokému podílu extraktů a alkoholu (13 stupňů a více) je typická výrazná kyselost integrovaná v ovocném aroma. Vejcovitý tvar na kyselost poukazuje natolik, aby zůstala zachována ušlechtilost a minerální říz. Víno ztrácí na šíři a těžkosti (vysoký obsah alkoholu) a získá na eleganci. Mnohovrstevnatost ryzlinku tak v ústech vnímáme harmonicky.

Sklenice Riesling Grand Cru Sommeliers Riedel doporučujeme na:

 • Alsace Grand Cru, Jurancon sec, Tramín kořeněný
 • Veltlínské zelené, Ryzlink (pozdní sběr)
 • Sémillon, Smaragd (suchý pozdní sběr)
 • Vouvray
 • Série SOMMELIERS:

  Ve spolupráci s italským sdružením sommeliérů A.I.S. (Associazione Italiana Sommeliers) představil Claus Riedel roku 1973 v Orvietu první sérii sklenic pro znalce. Série obsahuje 10 různých velikostí.

  Od této chvíle se svět vín od základu změnil.

  V různých regionech a na různých kontinentech se dnes produkují vína, která tehdy neexistovala nebo byla zcela neznámá. Proto ve vývoji série Sommeliers dále pokračoval syn Georg Riedel, až se Sommeliers stala rozsáhlou „vitrum-vinotékou“ na nejvyšším stupni technického vývoje.

  V roce 1991 Robert Parker, redaktor časopisu Wine Advocate napsal: "Nejlepší sklenice jak z technického pohledu, tak z pohledu maximálního požitku jsou ty, které vyrábí firma Riedel. Efekt, který tyto sklenice dodávají kvalitnímu vínu, je skutečně mimořádný. Nemohu dostatečně vyjádřit, jak velký rozdíl to je."

  Díky celosvětové poptávce představuje dnes série Sommeliers absolutní špičku mezi sklenicemi na víno a je nejúspěšnější ručně foukanou sérií sklenic na světě. Každá sklenice je vyrobena samostatně: vrchní část vyfukujeme ve formě, stopka a základna jsou tvarované ručně podle výrobních metod vyvinutých již na počátku našeho letopočtu.

  Skláři při práci využívají svůj talent, jejich schopnosti a pečlivost jsou základním předpokladem pro to, aby sérii sklenic Sommeliers vtiskli řemeslné zpracování, jaké zákazníci očekávají. Sommeliers jsou vyráběny ze skla s více jak 24% obsahem olova.

  Riedel Výhodný set sklenic Riesling Grand Cru Sommeliers e-shop >>


  Zákazníci prohlíželi také:
  ZWILLING Sklenice na espresso 80 ml sada 2 ks ZWILLING® Sorrento

  ZWILLING Sklenice na espresso 80 ml sada 2 ks ZWILLING® Sorrento

  Sada obsahuje 2x sklenice na espresso Ručně foukaná sklenice Sorrento ZWILLING® byla navržena renomovaným italským designérem Matteo Thunem. Cílem nebyla jen estetika provedení, ale především dokonalá funkčnost. Design sklenice byl promyšlen přesně tak, aby odstranil veškerá negativa, se kterými se při pit.. info >>
  Riedel Sklenice na vodu Vinum

  Riedel Sklenice na vodu Vinum

  Série VINUM: V roce 1986 byla představena série sklenic Vinum - historicky první strojově vyráběná série sklenic na víno vycházející z různých odrůd vín a jejich charakteru. Tato série globálně změnila kulturu vinných sklenic. Funkční, kvalitativně hodnotné, cenově přístupné, vyráběné ve velk.. info >>
  Riedel Sklenice Chardonnay EXTREME

  Riedel Sklenice Chardonnay EXTREME

  Překrásná strojově vyráběná řada sklenic Extreme byla stvořena k degustaci vín z Nového světa. Oblé tvary umožňují plné rozvinutí chuti, vůně ale také prezentaci jiskřivé barvy vína. Sklenice Chardonnay EXTREME: Rozměry: výška 227 cm, objem 670 ccm Doporučujeme pro: Riesling, Chardonnay, Burgu.. info >>