WMF Univerzální nůž Damasteel PC

WMF Univerzální nůž Damasteel PC

ZNAČKA: WMF

Cena: 6359.00 CK

Univerzální nůž Damasteel je díky tenké a poměrně krátké čepeli ideální pro různorodé úkoly: k čištění, krájení a také k porcování. Nakrájíte s ním maso, ryby, brambory, syrovou zeleninu, ovoce, ale i tvrdé uzeniny a salámy.

Série Damasteel

 • Nepřekonatelně ostré nože ze špičkové nerezové oceli Damasteel
 • Čepel s krásnou charakteristickou kresbou damascénské oceli
 • Excelentní, odolné ostří vyrobené technologií Performance Cut
 • Kované z jednoho kusu
 • Tvrdost cca 60 HRC Rockwellovy stupnice
 • Ergonomické rukojeti z matné nerezové oceli Cromargan®
 • Záštita pro bezpečnou manipulaci
 • Profesionální bezespáré zpracování pro dokonalou hygienu
 • Kontrola ostří laserem
 • Snadno se čistí, doporučeno ruční mytí
 • Atraktivní balení – dřevěná dárková kazeta
 • Produkt získal mnohá mezinárodně uznávaná ocenění za design
 • Nože ze série Damasteel jsou skutečnými uměleckými díly, v nichž se snoubí estetika damascénských čepelí s možnostmi nejmodernějších výrobních postupů. Jsou dokonalým dárkem pro ty, kteří dokáží ocenit nejen vynikající řezné vlastnosti a trvanlivost ostří, ale i jedinečnost každého nože.

  Nůž z damascénské oceli poznáte na první pohled. Charakteristická kresba na čepeli nože Damasteel WMF vzniká specifickým spojením různých materiálů PMC 27 a RWL 34 v cca 120 vrstvách, broušením a následným jemným leptáním kyselinou. Bezchybné zpracování s hladkým přechodem mezi rukojetí a záštitou pak zaručuje optimální hygienu. Nože se snadno čistí, postačí je opláchnout pod tekoucí vodou.

  Společnost WMF vyrábí pomocí technologie Performance Cut nože nevídané kvality, jejichž životnost je dokonce dvakrát delší, než požadují normy. Díky plochému výbrusu mají čepele nožů Damasteel velkou odolnost proti poškození či vylomení při zachování excelentní řezivosti. Tyto nože si navíc svou ostrost udrží po neskutečně dlouhou dobu.

  Použité technologie a materiály

  Pro výrobu nožů byl použit Damasteel, nerezový švédský damašek vyráběný metodou práškové metalurgie, jehož výroba byla patentována v roce 1996. Jde o jednu z nejlepších nožířských ocelí vůbec. Kombinuje vlastnosti dvou ocelí: RWL-34 a PMC-27. RWL-34 je sama o sobě špičkovou ocelí, která dodá noži tvrdost (odpovídá složením nožířské oceli ATS-34 s přídavkem 0,2 % vanadu). Díky měkké oceli PMC-27 (odpovídá nožířské oceli 12-C-27) je pak damasteel úžasně houževnatý při excelentní stabilitě ostří.

  Prášková metalurgie spočívá v tom, že je roztavený kov rozprášen tryskou a posléze ochlazen do pevného stavu. Vzniklý prášek se lisuje ve vakuu a za teplot blízkých tavení do homogenního bloku. Výsledný materiál má některé lepší vlastnosti než materiál stejného složení získaný pomocí konvenční metody. Pomocí práškové metalurgie totiž můžeme obohatit ocel o velké množství uhlíku a dalších legur, což tradiční cestou nelze.

  Ocel Damasteel se vyrábí tak, že při násypu prášku před lisováním se střídavě vrství prášky ze dvou nerezových ocelí: RWL-34 a PMC-27. Blok získaný slisováním se pak zpracovává do různých vzorů, které se na povrchu hotové vyleštěné čepele zvýrazní chemicky. Čepel se v konečné fázi leptá, aby vynikla její krásná kresba. Výhodou Damasteelu, oproti tradiční uhlíkové, kovářsky svařované damaškové oceli, je jeho korozivzdornost.

  Speciální technologie Performance Cut spojuje výhody tradičního kování a výhody moderních výrobních postupů. Výsledkem je ostří nejvyšší kvality. Rozhodující pro vynikající kvalitu nože je také přesné vybroušení v konstantním úhlu. Je to právě plochý výbrus, který dělá nože tak ostrými.

  Záštita je integrována jako součást čepele z jednoho kusu oceli. Zabezpečuje správné rozložení váhy, chrání prsty před sklouznutím na ostří a zajišťuje přesné ovládání nože.

  Ergonomická rukojeť je vyrobena z vysoce kvalitní matné ušlechtilé oceli Cromargan®, která obsahuje 72 % oceli, 18 % chromu a 10 % niklu. Jde o materiál trvanlivý, nerezový, odolný proti potravinovým kyselinám. Snadno se čistí.

  Údržba nožů WMF

  Nože Damasteel nejsou vhodné pro mytí v myčce nádobí. Pro takto vysoce kvalitní nože je doporučováno pouze ruční mytí pod tekoucí vodou, které je vůči nožům šetrnější a také mnohem rychlejší.

  Broušení nožů WMF

  Každý nůž je potřeba čas od času nabrousit, v ideálním případě by se však měl po každém použití obtáhnout ocílkou. Pro broušení nožů série Damasteel PC doporučujeme keramickou ocílku (nutné brousit pod úhlem 13°) nebo obtahovací brousek WMF (nůž veďte po brousku na plocho).

  WMF Univerzální nůž Damasteel PC e-shop >>


  Zákazníci prohlíželi také:
  WMF Kuchařský nůž Spitzenklasse Plus 15 cm PC

  WMF Kuchařský nůž Spitzenklasse Plus 15 cm PC

  Kuchařský nůž Spitzenklasse Plus je robustní, těžký nůž se širokou čepelí jemného a přitom odolného ostří. Hřbet nože a čepel jsou lehce prohnuté a zužují se do špičky. Díky tomu lze kuchařský nůž využít skutečně všestranně, k čištění a krájení zeleniny, masa či sekání kotlet. Je vhodný také ke kol.. info >>
  WÜSTHOF Kuchařský nůž 20 cm se širokou čepelí a výbrusem Classic

  WÜSTHOF Kuchařský nůž 20 cm se širokou čepelí a výbrusem Classic

  Kuchařský nůž Classic je robustní, těžký nůž se širokou čepelí jemného a přitom odolného ostří. Všeuměl pro profesionály a hobby kuchaře, který čistí zeleninu, ale také naseká bylinky nebo kotlety. Díky strukturovanému výbrusu povrchu čepele je dokonalým pomocníkem pro krájení například tenkých plátk.. info >>
  ZWILLING Nůž Santoku TWIN® 1731

  ZWILLING Nůž Santoku TWIN® 1731

  Nůž Santoku TWIN® 1731 patří mezi nože asijského typu. Pyšní se širokou a především ostrou čepelí. Všechny nože Santoku vyráběné společností ZWILLING J. A. Henckels mají jemně leštěné ostří. Vyšší vyleštěná faseta snižuje tření, krájení je tak přesnější a vyžaduje méně úsilí. Tohoto všeuměla z a.. info >>